INOV-8 TRAILTOUR 2022 SK # 11 Robert Lenčéš

Malé Karpaty / Kamzík

Délka:  13800 m  Převýšení:  483 m

Trasa ke staženi (.GPX)  Přeskočit na výsledky

Pro stažení .GPX klikněte pravý tlačítkem myši, uložit odkaz jako.

Etapa začína za Deviatym mlynom v Mlynskej doline v Bratislave (obr. 1). Presne toľko bolo mlynov v Mlynskej doline a to už koncom 13. storočia. Odtiaľ pochádza aj názov doliny.

Pre prístup odporúčam parkoviská pri Červenom moste, alebo použiť spoj MHD, autobus 43 z Patrónky. Cez víkendy sú parkoviská dosť vyťažené, takže treba mať šťastie, alebo zvoliť vzdialenjšie miesto na parkovanie a na štart sa môžete rozklusať. Od Červeného mostu je to po štart etapy niečo málo cez 1 km.

V každom prípade sa rozklus zíde. Etapa začína pozvolným stúpaním. Beží sa po žltej TZT (turisticky značená trasa) neustále hore po lesnej ceste. Asi po 330 metroch sa odbočí doľava (obr. 2) pričom sa lesná cesta stáča doprava. Ďalej pokračujete po Edlovej ceste. Lesným chondíkom miestami strmšie hore až k pomníku Edl Tivadara (obr.3), ktorý v týchto miestach zomrel počas vychádzky s priateľmi. Kúsok za pomníkom sa žltá TZT stáča doľava k záverečnému stúpaniu na pvom výbehu. Smerom hore sa prekonajú ešte 2 “križovatky”, až po nich sa odbáča doprava poza hotel West (4.,5.). Stále po žltej až na asfaltku, kde sa žltá TZT napojí na červenú TZT.

Odbočíte doľava smerom k bufetom. Prebehnete ponad Cvičnú lúku a pokračujete po červenej (druhá odbočka za altánkom do lesa, doprava 6.). Zbeh po červenej je tu mierne korenisto-kamenistý a pri cykloparohoch “Pod Chlmcom” (pozor nie turistických, ale cyklo 7.) sa vyberiete po žltej cyklotrase (Krasňanský trail). Turistické parohy “Pod Chlmcom” sa totižto nachádzajú ďalej. Takže teraz po žltom “C”-čku až na ďalšiu križovatku so žltou TZT (obr.8). Tu to stočíte doľava, do kopca. Prekrižujete cestu a popri parohoch stále rovno po žltej (9.). Nasleduje krátky zbeh lesným chodníčkom, ktorý vás vyvedie na asfaltku. Po asfaltke dole až uvidíte po pravej strane malú lúčku (10.). Pokračujete cez lúčku až ku kameňolomu, kde pokračujete po asfaltke. Asi po 400 metroch zbadáte po ľavej strane rampu a lesnú cestičku (11.). Tu žltá opúšťa asfaltku a vy sa môžete tešiť na ďalší stúpak.

Kto bežal TT pred tuším 2. rokmi, tak si cestu bude pamätať. Kto nie, poviem len – šetrite si sily. Približne 800 metrový stúpačik si to najlepšie necháva na záver.

Hore pokračujete po žltej TZT až k turistickým parohom “Za Kačínom” mierne zvlneným terénom. Tu už máte strmé úseky za sebou, takže to môžete rozbaliť (stále ešte ostáva cca 8 km). Kto nebeží na čas, alebo má extra dobrý čas, ten si tu “Za Kačínom” môže nachvíľu stopnúť hodinky a v okruhu cca. 600 metrov si môžete pohľadať “Písaný kameň”. Na kameni je vysekaný erb Bratislavy a letopočet 1600. Písaný kameň je pozostatkom označenia hranice severnej časti královskej Bratislavy. Po návrate k turistickým parohom “Za Kačínom” si pustite opäť hodiny.

Na rázcestí “Za Kačínom” odbočíte na červenú TZT doľava (ak nebežíte od Písaného kameňa), smer “Kačín – Červený most” (12.).

Od Kačína sa beží po asfaltke, aj keď červená vedie popri ceste lesíkom po vašej pravej ruke (13.). Až na 10.1 km vbehnete opäť na ľavej strane na turistický chodník (14.). Po krátkej chvíli, kde sa asfaltka rozdvojuje, opäť po asfaltke doprava. Po cca 400-500 metroch doľava stále po asfaltke (15.). Za rampou pokračujete rovno po lesnej ceste (16.). Na rázcestníku “Klanec” prebehnete rovno a popred chatky stále po červenej (17.,18.).

Po vybehnutí pri turistickej besiedke nebežíte na asfalt, ale pokračujete rovno po lesnej ceste až do cieľa etapy (19.). Cieľ etapy je tesne pred Červeným mostom, kde sa lesná cesta napája na panely.

Pri prvotnom nástrele mala etapa, krásnych 17 km a neskôr som si pripravil až 24 km verziu.

Tento rok však všetko vypálilo ináč a budme radi aj za tých necelých 14 km. Dúfam, že aj napriek opakovaným úsekom z predchádzajúcich rokov si etapu užijete.

Doporučená výbava

Boty, dobré ponožky, šortky, triko, možná bunda a hodinky s gps. Nic víc nepotřebuješ. Tyhle hračky nám dávají největší smysl na tuto etapu.

Pokud se chceš dozvědět víc informací, klikni na obrázky...

PARKCLAW G280

parkclaw_g280

SILVA Trail Run Free

Silva Trail Runner Free

Průběžné výsledky

Segment najdete na Strava.com pod ID 31515567.

Zobrazit na STRAVA 

ŽENY

Generováno: 02. 07. 2022, 02:33

#JménoKlubČasBody
1Maca Liptajova Kamzík 1000+ 01:21:48156.89
2Martina Revakova Kamzík 1000+ 01:27:53149.97
3Monika Urbanová ŠK Sandberg Bratislava 01:33:53143.14
4Evda Magulová Bratislava Runners 01:40:58135.08
5Jana Lencesova Carpathian Run & Walking Team 01:44:13131.38
6Blažena Orošová Kamzík 1000+ 02:03:33109.37

MUŽI

Generováno: 02. 07. 2022, 02:33

#JménoKlubČasBody
1Peter Glončák Topky Orienteering Team 01:02:52158.30
2Ján Žiaran 🇸🇰 Kamzík 1000+ 01:09:09149.13
3Marek Sedliak Kamzík 1000+ 01:13:39142.57
4František Böhmer Kamzík 1000+ 01:29:29119.47
5Milan Magula Bratislava Runners 01:41:02102.63
6rasto gira Kamzík 1000+ 01:44:4097.33
7Juraj Richtárik 🏃‍♂️🚴🎿 Kamzík 1000+ 01:46:2694.75

KLUBY

Generováno: 02. 07. 2022, 02:33

#JménoBody
1Kamzík 1000+1019.48
2Bratislava Runners237.70
3Topky Orienteering Team158.30
4ŠK Sandberg Bratislava143.14
5Carpathian Run & Walking Team131.38

Diskuse




-