TRAILTOUR CZ # 28 VIVAT SPORT

Hostýnské vrchy / Chvalčov

Délka:  7400 m  Převýšení:  512 m

Trasa ke staženi (.GPX)  Přeskočit na výsledky

Pro stažení .GPX klikněte pravý tlačítkem myši, uložit odkaz jako.

Vítej člověče,

je tu nová sezona Trail tour a tak Ti představujeme další etapu z naší dílny. Nechej auto v Bystřici, nebo ve ValMezu a na start dojeď raději vlakem. Pohledem z okna nasaješ atmosféru a nebudeš muset řešit parkování v Loukově. Svahy Hostýnek pomalu opět zarůstají vegetací, i přesto budeš možná překvapen, co zbylo z javornických lesů.

Od startu sleduj zelenou značku, ta Tě dovede až na samotný vrchol. Prožitky budou silné a když už si budeš pískat, že do cíle máš kousek, zatne Ti kopec sekyru do achylovek. Začátek Tě navnadí krásným lesním trailem, který končí menší asfaltovou vsuvkou. Na jejím konci uhneš doleva kolmo na vrstevnice a pod spalujícím sluncem budeš vnímat prašnou stezku. Na mapě je spousta lesů, fyzicky je nehledej. V půlce kopce natáhni krok a upaluj ke kamennému domku, jenž nepřehlédneš. A za ním pak rovně mezi dvě zelené. Dostáváš se konečně vrstevnicové cesty. Úleva? Kdepak. Horko se Ti vlije do lýtek a krásnou houpačkou se dostaneš pod hřeben, před ním přijde final cut. Kdo se doteď nepozvracel, tady směle do toho. Z rozcestí Jehelník už jen nádherným trailem kolem skal až na Kelečský Javorník. Tam proběhni kolem rozhledny a zamáčkni čas na hodinkách.

Jsi v cíli. Vychutnej si pocit vítězství nad sebou samým, užij si rozhledů a zase se vrať, protože Hostýnské vrchy mají co nabídnout i jinde.

Pavel Škabraha

Doporučená výbava

Boty, dobré ponožky, šortky, triko, možná bunda a hodinky s gps. Nic víc nepotřebuješ. Tyhle hračky nám dávají největší smysl na tuto etapu.

Pokud se chceš dozvědět víc informací, klikni na obrázky...

ROCLITE 275

roclite_275

SILVA Trail Run Free

Silva Trail Runner Free

Fotogalerie

Průběžné výsledky

Segment najdete na Strava.com pod ID 31394815.

Zobrazit na STRAVA 

ŽENY

Generováno: 02. 07. 2022, 00:16

#JménoKlubČasBody
1Kateřina Nováková OK24 Praha 00:59:07154.03
2Jiřina Pintová OOB TJ Turnov 01:02:46148.11
3Katka Pospíšilová Bad Ultrarunning Advice 01:02:55147.86
4Lucka Koláriková SKOB Zlín 01:10:12136.04
5Verča Heřmánková Mattoni FreeRun Zlín 01:10:55134.88
6Veronika Chaloupkova K.O.B. Choceň 01:14:27129.14

MUŽI

Generováno: 02. 07. 2022, 00:16

#JménoKlubČasBody
1Tomáš Kolárik SKOB Zlín 00:37:55155.13
2Adam Viktorin Slabý Odvar 00:39:44150.58
3Michal Poláček VIVATSPORT 00:42:15144.29
4Jiri Styskalik --- 00:43:43140.62
5David Smahel KOS TESLA Brno 00:46:25133.86
6Michal Pátek K.O.B. Choceň 00:48:15129.27
7Adam Hájek SKIVELO 00:49:56125.06
8Jakub Plhoň Mattoni FreeRun Zlín 00:54:17114.18
9Josef Kura SK Žabovřesky Brno 00:59:31101.08
10Martin Pinta SK KOPPA 00:59:51100.25
11Tomas Ruth Mattoni FreeRun Zlín 01:11:0372.23

KLUBY

Generováno: 02. 07. 2022, 00:16

#JménoBody
1Mattoni FreeRun Zlín321.28
2SKOB Zlín291.17
3K.O.B. Choceň258.41
4OK24 Praha154.03
5Slabý Odvar150.58
6OOB TJ Turnov148.11
7Bad Ultrarunning Advice147.86
8VIVATSPORT144.29
9KOS TESLA Brno133.86
10SKIVELO125.06
11SK Žabovřesky Brno101.08
12SK KOPPA100.25

Diskuse




-