TRAILTOUR CZ # 19 Romča Kubínová

Slavkovský les / Karlovy Vary

Délka:  8900 m  Převýšení:  250 m

Trasa ke staženi (.GPX)  Přeskočit na výsledky

Pro stažení .GPX klikněte pravý tlačítkem myši, uložit odkaz jako.

!!! UPOZORNĚNÍ !!! 

18. 5. - KOMPLETNĚ NOVÁ TRASA ETAPY. Na původní trase strhla voda most přes řeku Teplou.

Lázeňské lesy - Karlovy Vary

Jak si zaběhat a zároveň regenerovat? Vyběhni do lázeňských lesů v okolí Karlových Varů. Krása historických budov oslepuje, vyhlídky berou dech, lesy rozbuší dobrodružné srdce a prameny vyplavují veškerou těžkost v těle. Tato trasa má v sobě úplně všechno a věř, že zážitek to bude silný. Brouzdání místními lesy vyléčilo nejednoho lázeňského šviháka.

Parkování

Do lázeňského centra je obtížné i vjet, natož zde parkovat. Parkoviště vhodné pro absolvování etapy se nachází například u Poštovního dvora naproti KOME (Kouzelné Městečko) na silnici vedoucí na Březovou.

https://mapy.cz/s/rehuzugusa

Parkování stojí 25 Kč/hod. Dá se odtud krásně rozklusat na start i vyklusat z cíle podél řeky kolem Poštovního dvora, hotelu Richmond, Lázní I., hotelu Pupp, Vřídla atd. 

Trasa

Trasa vede nejprve 6,5 km po žluté značce a potom už jen po modré. Mohlo by se tedy zdát, že to bude orientačně pohoda, ale přesto je potřeba udržet pozornost až do konce a značky si bedlivě hlídat. Přeci jen se karlovarský lázeňský les vyznačuje spletitou sítí cestiček. Prohlédnout si fotky etapy je více než doporučeno.

Etapa začíná na odbočce žluté turistické značky z ulice Na Vyhlídce a hned se běží do kopce, který končí až na Goethově vyhlídce. Až za první zatáčku vede asfaltová cesta, pak se z ní ale stane krásná běžecká pěšinka, která se Pod Třemi kříži opět napojí na asfaltku. Ze zatáčky uvidíte vyhlídku Camera obscura, ale pokud chcete mít segment správně spárovaný, nemůžete ji bohužel navštívit. To ale neplatí pro vyhlídku Tři kříže o pár metrů výš, tam trasa vede přímo kolem ní. 

Dále se běží mezi opuštěnými základy nedokončené lanovky na Tři kříže (zde je značka hůře vidět, viz foto) a pokračuje se po vrstevnicovce až do sedla pod Ottovu výšinu. Následuje 300 metrů seběhu a záludná křižovatka, kde je potřeba ohlídat si žlutou značku, která hlavní cestu s červenou značkou jen překříží (viz foto). Poté pěšinka vyústí na širokou cestu a za pár metrů se odbočí doleva na finální stoupání na Goethovku po Stezce plné strašidel. Jakmile se dostanete na vrchol, měli byste vyhlídku oběhnout zprava. 

Žlutá značka pokračuje po silničce za závorou a další kilometr se po ní klesá do obce Hůrky, na Pražské silnici se odbočí doprava a hned se z ní zase uhne doleva. Zde je důležité dávat pozor na značku, na první vidličce se běží doleva, ale po dalších 200 metrech odbočuje žlutá nenápadně doprava do kopce po malé pěšince (viz foto). Ta Vás dovede k Hvězdárně, odkud se běží 1,1 km po silnici -  v obci u kontejnerů na tříděný odpad se nejprve odbočí doleva, pak na kruhovém objezdu prvním výjezdem a na hlavní silnici U Rybníčka se pokračuje ještě 200 metru doprava, než se za svodidly odbočí ze silnice pryč. 

Odtud vede trasa už jen z kopce. U chaty básníků se změní barva turistické značky ze žluté na modrou a následuje 2,5 kilometru mírného klesání, které nabízí několik výhledů na údolí řeky Teplé s hotelem Imperial v čele. Těsně před cílem na Pražské silnici se ještě míjí jeden ze známých lázeňských hotelů Sanssouci.

Doporučená výbava

Boty, dobré ponožky, šortky, triko, možná bunda a hodinky s gps. Nic víc nepotřebuješ. Tyhle hračky nám dávají největší smysl na tuto etapu.

Pokud se chceš dozvědět víc informací, klikni na obrázky...

PARKCLAW 260

parkclaw_260

POLAR VANTAGE M2

Polar Vantage M2

Průběžné výsledky

Segment najdete na Strava.com pod ID 28478978.

Zobrazit na STRAVA 

ŽENY

Generováno: 17. 06. 2021, 01:10

#JménoKlubČasBody

MUŽI

Generováno: 17. 06. 2021, 01:10

#JménoKlubČasBody
1Pavel Kříž LOKAL BLOK 00:39:55153.92
2Ondra Falta LOKAL BLOK 00:40:26152.68
3Dan Dvoracek Matfyz Praha 00:44:17143.41
4Zdenek Papež --- 01:01:51101.12

KLUBY

Generováno: 17. 06. 2021, 01:10

#JménoBody
1LOKAL BLOK306.59
2Matfyz Praha143.41

Diskuse
-